Kategorie

Informace

info@kolorymeksyku.pl
+48 570 991 770 (v hod.: 9-17)

Rozhodně nezapomeňte navštívit také:

Marocké umyvadla a obklady

Často kladené otázky

Nejčastěji kladené otázky

 

Kolory Meksyku

Temat:

  1. Obecně
  2. Keramická umyvadla
  3. Keramické obklady
  4. Měděná umyvadla
 

Obecně

 
1. Jak dlouho budu čekat na zásilku?

Vaše objednávka bude vyřízena ve stejný den, kdy obdržíme platbu na náš účet (pokud platbu obdržíme po 13. hodině, zboží Vám zašleme následující den).

Kurýr je povinen doručit Vaši zásilku maximálně do 4 pracovních dnů. Dodací lhůta obvykle trvá 2-4 dny.


2. Je při osobním odběru možné platit v hotovosti?

Ano, během objednávky v internetovém obchodě stačí zvolit možnost "platba při odběru".Keramická umyvadla

1. Jsou Vaše umyvadla odolná?

Umywalki - pytania

Díky několika staletím tradiční výroby, surovinám nejvyšší kvality, jedinečné technice a pečlivému procesu produkce jsou naše umyvadla výjimečně odolná. Úspěšně prošly laboratorní testy odolnosti vůči teplotám, skvrnám, opotřebování i škrábancům. Tyto vlastnosti jim zaručují evropské certifikáty bezpečnosti CE.

2. Jsou vzory na umyvadlech odolné vůči oděrkám?

Ano, díky silné vrstvě glazury, jež umyvadla pokrývá, jsou vzory odolné vůči různým mechanickým i chemickým vlivům. 

Během výpalu se barvivo spojuje s glazurou. Díky tomu na vzorech nedochází k opotřebování ani ke škrábancům.

3. Nejsou umyvadla zdraví nebezpečná?

Ne, naše umyvadla Vašemu zdraví nijak neškodí. Veškeré suroviny využívané při výrobě jsou přírodního původu. Pigmenty obsažené v glazuře neobsahují olovo.

4. Mají umyvadla odtokový otvor?

Ano, všechna keramická umyvadla, která naleznete v naší nabídce, tedy umyvadla na desku i zápustná, mají odtokový otvor (výjimkou jsou oblá umyvadla na desku).

5. Jaké má odtokový otvor rozměry?

Všechna keramická umyvadla mají standardní odtokový otvor: 1,5 palce.

6. Mohou být zápustná umyvadla vestavěná také pod deskou?

Ano, všechna zápustná keramická umyvadla mají ploché břehy, díky nimž mohou být vestavěná také pod deskou.

7. Jak vypadá produkce umyvadel?

Schemat pakowaniaProces výroby umyvadel Talavera začíná spojením dvou druhů hlíny. Surovina je ponechána ve vodě, aby jí nasákla - tímto způsobem se zvyšuje její kvalita. Tento postup navíc následně umožňuje jednodušší formování suroviny. Po odstranění přebytečné vody, pomocníci řemeslníků hnětou hlínu nohama. Následně se části vzniklé hmoty vkládají do forem. Tímto způsobem umyvadla získávají svůj tvar. Vzniklé produkty jsou ponechány 8 až 12 týdnu, dokud nevyschnou. První vypálení hlíny se provádí při teplotě 850 stupňů. Každé umyvadlo je následně pokryto přirozenou keramickou glazurou, která mu dává charakteristickou barvu a lesk. Po nanesení glazury jsou umyvadla ručně malovaná a pokryta vzory při použití barev připravených z minerálních pigmentů. Umyvadlo je opět vypalováno. Tentokrát ovšem při teplotě 1050 stopňů. Tento závěrečný proces mu dodává charakteristickou odolnost a výjimečnost.

 Schemat - umywalki

Keramické obklady

 

1. Jsou obklady odolné?

Płytki

Obklady jsou velmi odolné díky použití vysoce kvalitní hlíny a pečlivému procesu jejího vypalování. Používání padesátitunového lisu k výrobě obkladů dodává hotovým produktům jedinečnou odolnost. Obklady mají certifikáty CE a úspěšně prošly testy odolnosti vůči opotřebování a škrábancům.

2. Neopotřebí se vzory postupem času?

Stejně jako v případě keramických umyvadel, barvy vzoru jsou přímo součástí glazury. To zaručuje jejich odolnost vůči opotřebení, škrábancům či jiným mechanickým poškozením.

3. Je možné obklady použít také na podlahu?

I když mají obklady typu Talavera certifikáty pro nástěnné obklady, je možné je použít také k pokrytí podlahy. Koneckonců v Mexiku jsou takto využívány již dlouhá staletí. Naše obklady jsou navíc díky použití hydraulického lisu typické svou vysokou odolností. V důsledku toho jsou "plošší" než ty, které se vyrábějí ručně (jak je tomu v případě většiny obkladů z Mexika).

Nahoru

Údržba mosazných baterií: Baterie je třeba udržovat v čistotě při pomoci jemných čistících prostředků určených k údržbě mosazi; např. poliboy (dostupným u nás) nebo jinými obecně dostupnými čistícími prostředky. Snažte se vyvarovat přílišnému drhnutí a použití žíravin. Snažte se také vyhnout vzniku silné vrstvy vodního kamene nebo jiného nánosu. Může totiž způsobit poškození baterie nebo jejího vzoru. Usazování vodního kamene zabráníte občasným čištěním baterie s použitím octu.

Měděná umyvadla

Všechna naše měděná umyvadla jsou pokryta ochrannou vrstvou hnědé patiny, kterou získaly během procesu produkce. Díky přítomnosti této ochranné vrstvy umyvadla nepůsobí sešle a současně mají výjimečný rustikální charakter. Takto chráněná umyvadla nevyžadují žádná zvláštní ošetření a mohou sloužit dlouhá léta. Může se však stát, že na ochranné vrstvě vzniknou škrábance. To však nepředstavuje problém, protože měď celou dobu "pracuje".

1. Jak čistit měděná umyvadla?

K běžnému čistění mědi stačí voda s jemným detergentem. Pokud je ve Vašem regionu tvrdá voda, měděný dřez je vhodné občas přetřít suchým hadrem. Ke zlepšení ochrany lze také přetřít umyvadlo pastou k údržbě nábytku. Občasné používání pasty k údržbě nábytku udržuje lesk a umožňuje rychlejší odtok vody z umyvadla (tímto způsobem zamezí vzniku vodního kamene).

2. Na co je třeba dávat si pozor?

Během čištění a používání měděného umyvadla je nutné dávat si pozor na používání žíravin, prostředků obsahujících chlor a všech jiných prostředků, které mohou poškodit povrch mechanicky (např. čistící prášky). Pokud dojde k přebarvení umyvadla, není nutné se tím znepokojovat. Přebarvené místo se časem překryje přirozenou patinou. Dávejte si pozor na produkty, které mohou jemně přebarvovat přirozenou patinu mědi: pomerančový a citronový džus, kečup, zubní pasta, ocet. Nedoporučujeme čištění za pomocí písku nebo drhnutí povrchu drátěným kartáčem.

3. Je měď zdraví nebezpečná?

Měď je pro zdraví člověka zcela bezpečná. Navíc má přirozené antibakteriální vlastnosti a je "zdravější" než většina jiných kovů využívaných k výrobě umyvadel. Vědecké výzkumy ukázaly, že bakterie mohou žít na ocelovém povrchu mnoho dnů. Na měděném povrchu ovšem vydrží pouze několik hodin.

4. Co dělat s patinou?

Je přirozené, že díky oxidačním procesům měď postupem času začíná působit sešle. To však není zdraví nijak škodlivé. Díky patině mají umyvadla originální vzhled. Příliš patiny může nicméně časem začít překážet. Níže proto nabízíme několik možností, jak lze jemně a bezpečně odstranit nadměrné množství patiny z Vašeho umyvadla (popřípadě vyčistit povrch nepatinovaných umyvadel). Umyvadla lze čistit s použitím speciálních past sloužících k čistění mědi (např. Argentum: 6 zł, Leuchtturm: 30 zł). Můžete nicméně použít i prostředek domácí výroby. Nabízíme několik způsobů:

a) předměty z mědi můžete čistit čpavkem nebo octem smíchaným se solí (v poměru hrst soli uvařené se sklenicí octu), dále myjeme čistou vodou, osušíme a leštíme;

b) v obchodech s chemickými prostředky lze koupit kyselinu šťavelovou (kyselina je ve formě bílých krystalických zrníček) přibližně za 3 zł. Kyselinu nasypeme do vody v takovém množství, aby vznikl nasycený roztok. Prostřednictvím hadru roztok naneseme na měděný povrch. počkáme několik minut a pak ho smyjeme vodou. Tento postup můžeme opakovat až získáme kýžený efekt. Roztok kyseliny šťavelové není žíravinou, skvěle reaguje s oxidy mědi (nemá přitom vliv na kov);

c) oloupaný brambor umixujeme a setřeme na kaši. Tu naneseme na povrch, který chceme očistit a čekáme až naše "zvláštnost" vyschne. Následně kaši odstraníme a povrch přemyjeme lihem.

Nahoru

Doufáme, že se nám povedlo odpovědět na většinu otázek. Pokud se i nadále chcete na něco zeptat nebo máte ohledně něčeho pochybnosti, můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy. Velmi rádi Vám odpovíme na všechny Vaše otázky.